AZOT GAZINA PARA ÖDEMEYİN

Azot atmosterdeki havanın % 78’ini oluşturan bir gazdır. Penta Azot Jeneratörleri ile azot gazını işletmenizde kendiniz hammadde maliyeti olmadan üretebilir ve azot giderinden çok büyük oranda tasarruf sağlayabilirsiniz. Tam otomatik sistem arzu edilirse 24 saat üretim yapabilmektedir.

NAKLİYE VE İNDİR BİNDİR DERDİNDEN KURTULUN

Azot Jeneratörü ile işletmenizdeki azotla ilgili tüm lojistik işlemlerine bir son verebilirsiniz. Sistem yerinde üretim yapar ve direkt olarak işletmenize entegredir.

GAZ SİPARİŞİNİZİ BEKLEMEYİN

Birçok işletmenin yaşadığı sorun olan dış tedarik kaynaklı gecikmeleri azot konusunda artık yaşamayacaksınız. Elektriğiniz varsa azotunuz var demektir.

TAHLİYE ve iade KAYIPLARI YAŞAMAYIN

İster tüp grubu olarak isterseniz sıvı azot satın alın; her iki durumda da satın aldığınız azotun azımsanamayacak miktardaki kısmı tahliye yoluyla ya da manifoldların dibinde geri giderek kaybetmektesiniz. Azot Jeneratörüyle kapalı devre sistemle kaybınız sıfırdır.

Limit
Sizsiniz

Penta Azot Jeneratörleri ile 

  • Azot tedarik sorunu nedeniyle iş kaybınız ortadan kalkar.
  • Tedarikte oluşabilecek sürpriz bir maliyetiniz yoktur.
  • Azot Üretim Kapasitenizi kendiniz belirlersiniz

Operatöre Gerek Yok

Sistem operatör gerektirmeden otomatik olarak çalışmaktadır. Tüm işlev PLC tarafından kontrol edilmektedir.

Tam Entegre Sistem

Sistem; modüler veya tank tipi kolonlar, kontrol panosu, gerekli vanalar, otomasyon elemanları, PLC, zaman sayacı, basınç göstergeleri, basınç anahtarları, susturucu, hava regülatörü ve filtrelerden oluşur ve tamamı kontrol altındadır.

Otomatik Stand-By

Kullanıcı gaz kullandığı sürece üretim devam eder. Azot tankındaki basınç istenilen değere ulaştığında sistem durur. İhtiyaç fazlası üretim sözkonusu değildir.

Akıllı Debi Kontrolü

SFC (akıllı debi kontrolü) sayesinde giriş çıkış arasındaki fark basınç düşse bile debi optimum mertebede gerçekleşir.

Sürekli Saflık Analizi

Azot gazının saflığı hassas bir zirkonyum analizörle sürekli takip edilebilmekte; olası saflık düşümünde istenilen değere ulaşılıncaya kadar besleme durmaktadır. Olası bir düşük saflık durumunda gaz otomatik olarak tahliye edilir, sisteme verilmez.

Kayıp Yaşamayın

Built-in Entegre Kimyasal Kurutucu sayesinde jeneratör girişinde -40 °C çiğlenme noktasına ulaşırken hava kaybınız olmayacaktır. Bu da sistem veriminin ortalama %15 artması demektir.

Akıl Küpü Tesisler

7/24 AZOT ÜRETİMİ

Azot Jeneratörlerimiz operatörsüz şekilde 7/24 gaz üretebilecek şekilde üretilmekte ve programlanmaktadır. Bu sayede geceleri, haftasonları ve hatta tatillerde bile gaz üretiminiz devam etmekte ve üretilen gaz depolanmaktadır.

FİZİBİLİTE

Azot sistemi yatırımınızın geri dönüş süresi ve yapılabilirlik durumunu birlikte yapacağımız bir fizibilite raporuyla değerlendirebiliriz.

SİSTEM İNCELEMELERİ

Dilerseniz Azot Jeneratörlerimizi sahada mevcut işletme koşullarında inceleyebilir; müşterilerimizin görüşlerini alabilirsiniz.

SİSTEMİNİZE AYLIK TAKSİTLERLE SAHİP OLUN

Şirketimiz sermaye bağlamaksızın azot sistemine sahip olma fırsatı sunmaktadır. Detaylı Ödeme Tabloları için müşteri temsilcinizle görüşebilirsiniz.

DX SERİMİZLE LAZERDE MÜKEMMEL SONUÇLAR

Yeni Sistem DX Serimiz Lazerde kuralları Baştan Yazıyor

Lazer kesimde azot gazının saflığı kesim kalitesini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Özellikle 6mm ve üzeri kalınlıklarda paslanmaz çelik kesiminde kesim hızının yavaşlaması ile birlikte % 99,99 azot saflığında dahi malzeme yüzeyinde oksidasyon/kararma meydana gelir. Bunu önlemek için minimum % 99,999 saflıkta azot kullanımı önerilir.

 

DX SERİSİ İLE % 50 DAHA TASARRUFLU ÜRETİM VE MÜKEMMEL YÜZEY  

Standart azot jeneratörleriyle %99,999 saflıkta azot elde etmek çok fazla hava tüketimi gerektiriyorken DX-Serisi sistemlerimizde % 99,9999 saflıkta azotu yaklaşık % 50 elektrik tasarrufuyla  üretebilirsiniz. Ürettiğiniz gazı 200 bar basınçta azot manifoldlarında depolayabilir, böylece değişken tüketimlerinizde bile sorunsuz kesim yapabilirsiniz. 

Çok Daha Hızlı Kesim

Paslanmaz malzemelerin yanı sıra ziyah malzemelerde de azotla kesimde lazerinizin gücü oranınca 3 kat daha hızlı kesim yapabilirsiniz.

Kararma ve Sararmayı Engelleyin

Oksijenli ya da Havalı Kesime oranla azotlu kesimde çok daha parlak ve işlem gerektirmeyen yüzeyler elde edebilir;orta ve uzun vadede yüzeyde oluşabilecek boya atmaları gibi sorunları önleyebilirsiniz.

Kalın Malzemelerde de Yüzey Parlaklığı

Kalın malzeme kesiminde kesimin yavaşlamasıyla birlikte lazer ışınının yüzeyle teması artmasından mütevellit oluşabilecek yüzey kararmalarını  daha saf azotlu kesimle önleyebilirsiniz.

GENEL MÜDÜRÜMÜZ CENGİZ ATEŞ’İN AIR WORLD dergisinde yayınlanan teknik makaleSİNE göz atın

GELİŞMELER

İNOX LAZER (KONYA) PENTA AZOT JENERATÖRÜNÜ TERCİH ETTİ.

Konya’nın Lazer Kesim alanında önde gelen firmalarından İnox Lazer Penta Azot Jeneratörünü tercih etti. Makinamızın kurulum işlemleri tamamlanmıştır. Müşterimizin sistemini güzel günlerde kullanmasını dileriz.

SIK SORULAN SORULAR

Endüstriyel Azot Jeneratörü fiyatları kapasite ve saflık değerine göre 50.000 TL’den başlayıp ek ekipmanlar ve gereksinimlere göre kademeli olarak artış göstermektedir. İhtiyacınız olan azot jeneratörünün fiyatını satış temsilcimize ulaşarak öğrenebilir; dilerseniz ücretsiz fizibilite yaptırarak tam verileri hesaplatabilirsiniz.

PSA Azot Jeneratörleri moleküler büyüklük esasına göre çalışır. Azot Jeneratörüne hava kompresörüyle hava beslemesi yapılır. Azot molekülleri ile havada bulunan oksijen gibi diğer moleküllerin boyutları farklı olduğu için Azot Jeneratöründe sağlıklı şekilde ayrışır.

Azot Jeneratörü ile gaz üretiminde sistemde kayıp ya da kaçak oluşturacak bir durum yoktur. Gaz üretilir; depolanır; kullanılır. Bu süreçlerde herhangi bir sökme, takma ya da manifold değiştirme işlemleri yoktur.

Kullandığınız elektriğin birim fiyatına bağlı olmakla birlikte genellikle yatırım geri dönüş süresi 12 aydır. Gaza erişimin zorlu olduğu durumlarda bu süre 6 aya kadar düşebilmektedir.

Azot Üretim m3 birim fiyatınız 0,67 Kwa olacaktır. Bu da Organiza sanayilerin ortalama elektrik fiyatları göz önüne alındığında yaklaşık olarak 12 li tüp demeti için toplam 35-40 TL’ye tekabül eder.

Evet, kompresörünüzde atıl kapasite varsa besleyebilirsiniz.

AZOT JENERATÖRÜNÜZE UZAKTAN ERİŞİN

Azot Jeneratörünüz içerdiği PLC sayesinde standart olarak uzaktan erişim donanımıyla gelmektedir. Azot jeneratörünüze ethernet kablosuyla internet verilmesi durumunda siz yurttışındayken bile jeneratörünüzün çalışmasını internet üzerinden gözlemleyebilirsiniz. Bu özellik müşterimize uzaktan erişim konforu vermekle birlikte teknik birimlerimize de jeneratörünüzü yol, konaklama gibi masraflar olmaksızın uzaktan muayene şansı vermektedir. Böylelikle olası bir aksaklıkta ivedi şekilde müdahale gerçekleştirilebilmektedir.

Teknoloji

SFC

SFC (akıllı debi kontrolü) sayesinde giriş çıkış arasında fark basınç düşse de debi optimum mertebede gerçekleşir.

Double Check

Azot gazının saflığı hassas bir zirkonyum analizörle sürekli takip edilebilmekte olası saflık düşüşünde gaz beslemesi istenilen değere ulaşıncaya kadar kesilmektedir.

Yüksek Verim

Built-in Entegre Kimyasal Kurutucu sayesinde jeneratör girişinde -40 °C çiğlenme noktasına ulaşırken hava kaybınız olmayacaktır. Bu da sistem veriminin ortalama %15 artması demektir.

Kayıpsız Döngüsel Proses

PSA (pressure swing absorption) döngüsel bir proses olup kolonun biri üretim halindeyken diğeri absorbe ettiği oksijen, argon CO2 ve diğer gazları deşarj eder ve temizlenir.

Bakım Gereksinimleri

Penta ile Standart Sistem Azot Jeneratörlerinde de Maksimum Kaliteyi Yakalayın.

Azot gazını tanıyalım

Azot ya da nitrojen, Periyodik cetvelde N simgesi ile gösterilen bir element olup atom numarası 7’dir. Renksiz, kokusuz, tatsız ve atıl bir gazdır. Azot, dünya atmosferinin yaklaşık %78’ini oluşturur ve tüm canlı dokularında bulunur.

Azotun 1772’de, onu zehirli hava veya sabit hava olarak adlandıran Daniel Rutherford tarafından resmen keşfedildiği kabul edilir. Antoine Lavoisier de azotu, Yunanca αζωτος (azotos) “cansız” anlamına gelen azote olarak adlandırmıştır.