PENTA MÜHENDİSLİK 30 yıldır SANAYİCİMİZİ DIŞA BAĞIMLILIKTAN KURTARAN MAKİNA VE EKİPMANLAR ÜRETİYOR Penta Azot Jeneratörleri

Penta Azot Jeneratörleri İle % 99,9999 saflıkta azotu İşletmenizde üretin!

 • image description

  Azot Jeneratörleri nasıl çalışır

  Azot atmosterdeki havanın % 78’ini oluşturan bir gazdır. Penta Azot Jeneratörleri ile azot gazını işletmenizde kendiniz hammadde maliyeti olmadan üretebilir ve azot giderinden çok büyük oranda tasarruf sağlayabilirsiniz. Tam otomatik sistem arzu edilirse 24 saat üretim yapabilmektedir. Azot Jeneratörü ile işletmenizdeki azotla ilgili tüm lojistik işlemlerine bir son verebilirsiniz. Sistem yerinde üretim yapar ve direkt olarak işletmenize entegredir.

 • image description

  DX Serimiz ile Mükemmel Kesim Yüzeyi

  DX Serimiz Lazerde Kuralları Baştan Yazıyor
  Lazer kesimde azot gazının saflığı kesim kalitesini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Özellikle 6mm ve üzeri kalınlıklarda paslanmaz çelik kesiminde kesim hızının yavaşlaması ile birlikte % 99,99 azot saflığında dahi malzeme yüzeyinde oksidasyon/kararma meydana gelir. Bunu önlemek için minimum % 99,999 saflıkta azot kullanımı önerilir.
   
  DX SERİSİ İLE % 50 DAHA TASARRUFLU ÜRETİM VE MÜKEMMEL YÜZEY  
  Standart azot jeneratörleriyle %99,999 saflıkta azot elde etmek çok fazla hava tüketimi gerektiriyorken DX-Serisi sistemlerimizde % 99,9999 saflıkta azotu yaklaşık % 50 elektrik tasarrufuyla  üretebilirsiniz. Ürettiğiniz gazı 200 bar basınçta azot manifoldlarında depolayabilir, böylece değişken tüketimlerinizde bile sorunsuz kesim yapabilirsiniz. 

 • image description

  7/24 Azot Üretimi

  Azot Jeneratörlerimiz operatörsüz şekilde 7/24 gaz üretebilecek şekilde üretilmekte ve programlanmaktadır. Bu sayede geceleri, haftasonları ve hatta tatillerde bile gaz üretiminiz devam etmekte ve üretilen gaz depolanmaktadır.
  Birçok işletmenin yaşadığı sorun olan dış tedarik kaynaklı gecikmeleri azot konusunda artık yaşamayacaksınız. Elektriğiniz varsa azotunuz var demektir.
  İster tüp grubu olarak isterseniz sıvı azot satın alın; her iki durumda da satın aldığınız azotun azımsanamayacak miktardaki kısmı tahliye yoluyla ya da manifoldların dibinde geri giderek kaybetmektesiniz. Azot Jeneratörüyle kapalı devre sistemle kaybınız sıfırdır.

Avantajlar

Penta Azot Jeneratörleri ile Azotu işletmenizde Hava'dan üretin

Uzaktan Erişim

Azot Jeneratörünüz içerdiği PLC sayesinde standart olarak uzaktan erişim donanımıyla gelmektedir. Azot jeneratörünüze ethernet kablosuyla internet verilmesi durumunda siz yurttışındayken bile jeneratörünüzün çalışmasını internet üzerinden gözlemleyebilirsiniz. Bu özellik müşterimize uzaktan erişim konforu vermekle birlikte teknik birimlerimize de jeneratörünüzü yol, konaklama gibi masraflar olmaksızın uzaktan muayene şansı vermektedir. Böylelikle olası bir aksaklıkta ivedi şekilde müdahale gerçekleştirilebilmektedir.

pmks.com.tr

Penta Mühendislik ve Kimya San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. Kirazlı Sanayi Sitesi 27. Yol No:19 Yalova

HARİTADA AÇ